N34 Witte Paal - Hardenberg

Tussen 5 en 6 september 2026 zal provincie Overijssel verschillende werkzaamheden aan de N34 uitvoeren. Het gaat om het stuk van rotonde De Witte Paal (op de kruising met de N36) tot de grens met provincie Drenthe.

De werkzaamheden

We gaan het asfalt sealen. Dit is een speciale laag over het asfalt, om het asfalt in goede staat te houden. Na het sealen is het wegoppervlak tijdelijk wat ruwer. Daardoor kan er tijdelijk (ongeveer 1 à 2 maanden) iets meer geluid ontstaan. Door het verkeer dat over de weg rijdt, slijt deze ruwheid weer. Hierdoor verdwijnt dit effect na enige tijd. Ook voeren we reparaties aan het asfalt uit.

De omleidingsroute

De weg zal van zaterdagavond 5 september 20.00 uur tot zondag 6 september 18.00 uur dicht zijn. De omleidingsroute loopt over de N377, de N48 en de N36.

Aanpassen van de markering

Het is helaas niet gelukt deze werkzaamheden tegelijk met het sealen van het asfalt te plannen. Het vervangen van de markering zal op een later moment gebeuren. Zodra wij de precieze periode weten, zullen we dit communiceren. Het werk is erg afhankelijk van de weersomstandigheden.

  • We vervangen op twee plekken de zogenaamde DOT-markering: de kant- en asstrepen op de weg. Het gaat om het deel hectometerpaaltje 31.6 t/m 34.5 in Hardenberg en het deel langs de wijk Holthone (nabij de provinciegrens) hectometerpaaltje 42.2 t/m 43.9. Op deze plekken wordt geluidsoverlast ervaren, veroorzaakt door de markering. Hoewel het geluid binnen de wettelijke norm valt, nemen we de klachten serieus en vervangen we de markering.

  • Over de hele lengte van de weg worden in de as glasbollen aangebracht. Dit zijn glazen reflectoren die de weg beter zichtbaar maken, vooral in het donker.

  • Tussen de tunnel in Hardenberg en de grens met provincie Drenthe frissen we de groene asmarkering op.