Veiligere fietstunnels N340 bij Oudleusen

Gepubliceerd op

Over de fietstunnels onder de N340 bij Oudleusen zijn verschillende klachten binnengekomen. Vooral de wateroverlast in de tunnels leidt in de winter tot onveilige situaties. Fietsers en voetgangers voelen zich er niet veilig. Daarom heeft gemeente Dalfsen een verkeersveiligheidsonderzoek laten uitvoeren. Met de uitkomsten daarvan gaan provincie Overijssel en gemeente Dalfsen aan de slag.

De fietstunnels zijn in 2022 aangelegd als onderdeel van de nieuwe Vechtdalverbinding (N340). Ze vervangen de gelijkvloerse kruisingen die er eerst lagen. Dit zorgt ervoor dat fietsers en voetgangers veiliger kunnen oversteken. Uit het onderzoek blijkt dat er verbeteringen mogelijk zijn. De gemeente en provincie nemen daarom maatregelen om de verkeersveiligheid in en rond de tunnels te verbeteren.

Maatregelen bij de tunnels

Gemeente Dalfsen gaat als beheerder van het fietspad met de markering aan de slag. Ook plaatst ze waarschuwingsborden bij de tunnels. Deze borden waarschuwen fietsers dat het fietspad bij de tunnels een bocht maakt. De provincie onderzoekt ook of de verlichting van de tunnels kan worden aangepast. Gemeente en provincie stemmen hierover samen af.

Wateroverlast

Provincie Overijssel heeft meerdere fietstunnels van de Vechtdalverbinding in beheer, waarbij sprake is van wateroverlast. De fietstunnels in Oudleusen vallen hieronder. In de tunnels komt te veel grond- en regenwater terecht. Dit kan in de winter bevriezen, wat zorgt voor gladheid in de tunnels.

Om de problemen structureel op te lossen, neemt de provincie maatregelen in de tunnels en bij de waterafvoer. Deze verschillen per tunnel. De tunnel Oudleusen-West heeft last van grondwater, dat door de voegen van de betonnen tunnelelementen naar binnen loopt. Die voegen zijn in de afgelopen weken gedicht. De andere tunnel, Oudleusen-Oost (de Wolfkamp), kampt met grondwater dat over de randen van de tunnelbak en via aflopende fietspaden de tunnel instroomt. Dit is lastiger op te lossen. De provincie heeft daarom een ingenieursbureau gevraagd om onderzoek te doen naar de oorzaak. Op basis van dit onderzoek bepaalt de provincie welke maatregelen zij gaat nemen om het probleem op te lossen.

Verkeershinder

Als de fietstunnels niet kunnen worden gebruikt bij werkzaamheden of tijdelijke afsluitingen, krijgen gebruikers ter plekke informatie. Dit gebeurt met borden en waar nodig met verkeersregelaars. Provincie en gemeente willen de overlast op deze manier zoveel mogelijk beperken.