Brief FR Energyhubs B.V.
Op deze pagina vindt u de brief met de informatie over de subsidie die wij hebben verstrekt op basis van de Europese vrijstellingsverordeningen.
Brief
FR Energyhubs B.V.
Kroezenhoek 8
7683 PM DEN HAM
Datum: 15.07.2026
Kenmerk: D2026-06-018992
Subsidienummer: S2026-000028
Pagina: 1 van 5
Bijlagen:
Uw brief: 31.03.2026
Uw kenmerk:
Onderwerp: Verlening, project Energiehub Twenterand (elektrotechnische installatie) cofinanciering regiodeal
Geachte,
Op 31 maart 2026 ontvingen wij uw subsidieaanvraag. U vraagt een subsidie van € 462.045,‑. In deze brief leest u ons besluit.
U ontvangt een subsidie van maximaal € 312.045,‑
Dat is de subsidie die wij u verlenen. U ontvangt de subsidie voor de uitvoering van uw project Energiehub Twenterand (elektrotechnische installatie) cofinanciering regiodeal. Met dit project wilt u uiteindelijk een schaalbare energiehub met waterstof- en batterijopslag realiseren en in gebruik nemen. De hub draagt bij aan de verduurzaming van mobiliteit, industrie en bouwsector. Het project richt zich op het lokaal opwekken van duurzame energie en het uitwisselen daarvan met lokale partijen.
In de bijlage leest u de activiteiten die u met deze subsidie gaat uitvoeren, de voorwaarden die horen bij de subsidie en de berekening van het verleende subsidiebedrag. Lees deze goed.
Wij verlenen u minder subsidie dan u heeft aangevraagd aangezien uw aangevraagde bedrag bestaat uit de aan te vragen rijksbijdrage (€ 50.000,-), provinciale cofinanciering (€ 312.045,-) en AVT-middelen
(€ 100.000,-). Deze beschikking gaat enkel over de provinciale cofinanciering. De rijksbijdrage krijgt u via een aparte beschikking en de AVT-middelen gaan niet via ons. Dit is zowel via de mail als in persoon aan u verteld.
U ontvangt alvast een bedrag van € 187.227,‑
De subsidie ontvangt u in een aantal delen. Het eerste bedrag maken wij binnen vier weken over naar uw bankrekening. Wij melden er het kenmerk van deze brief bij.
Als u een tweede uitbetaling wilt ontvangen moet u dat aangeven bij de tussenrapportage voor de rijksbijdrage. Wij gebruiken die rapportage ook voor deze subsidie.
Bij de vaststelling van de subsidie ontvangt u het laatste bedrag, als u aan de voorwaarden van deze subsidieverlening heeft voldaan.
U informeert ons over veranderingen
In de bijlage staan de afspraken en voorwaarden die horen bij deze subsidie. Lees deze bijlage goed door. Als u van de voorwaarden afwijkt, dan moet u dat aan ons doorgeven. Zo voorkomt u dat wij de subsidie lager moeten vaststellen omdat u niet aan de voorwaarden heeft voldaan.
Stuur uw eindverslag vóór 31 maart 2028 naar ons op
Wij kunnen de subsidie pas vaststellen als wij uw eindverslag hebben gekregen. In de bijlage leest u wat u in het eindverslag als informatie moet opnemen.
Heeft u vragen over deze brief?
U kunt bellen met het Overijssel Loket op 038 499 88 99 (kies 1). Houdt u dan deze brief bij de hand. Een e-mail sturen kan ook: overijsselloket@overijssel.nlVerwijst naar een andere website. Zet er dan het kenmerk van deze brief in.
Met vriendelijke groet,
namens Gedeputeerde Staten van Overijssel,
Teamleider Leiding
Bijlage
Deze bijlage is belangrijk voor u
In deze bijlage noemen wij de activiteiten waarvoor u de subsidie krijgt. Ook noemen wij de voorwaarden waaraan u zich moet houden. Leest u ze goed door!
Als u zich niet of onvoldoende aan de voorwaarden in de subsidiebrief en deze bijlage houdt, dan kan de subsidie lager worden vastgesteld. Na de voorwaarden leest u hoe wij uw aanvraag beoordeeld hebben.
Voorwaarden die horen bij de subsidie
-
U gaat de volgende activiteiten uitvoeren:
Deze subsidie is provinciale cofinanciering op de regiodeal Twente II. Daarom sluiten wij met de prestaties aan bij de prestaties uit de rijksbijdragebeschikking:
Het aanschaffen, installeren en in gebruik nemen van de onderdelen van de elektronische installatie (off site). Dit bestaat onder anderen uit:-
MS Kabels bestaand Zonnepark;
-
hoofdverdeler H2-BESS voor hoog- en laagspanning;
-
MS-kabels off-site;
-
hoog- en laagspanningsverdelers.
Het uiteindelijke doel van de activiteiten is om een noodzakelijke rol te spelen in de te ontwikkelen energyhub waarin verschillende energieontwikkelingen samenkomen.Uw subsidieaanvraag is de basis van deze omschrijving. U voert de activiteiten uit in de subsidieperiode van 31 maart 2026 tot en met 31 december 2027.
Met uw project draagt u bij aan de uitvoering van de regiodeal Twente II.
-
-
U meldt het ons als u de activiteiten anders uitvoert of stopt
U doet deze melding binnen vier weken nadat u dit weet. U gebruikt hiervoor het formulier 'Indienen wijzigingsverzoek' op regelen.overijssel.nl/formulierVerwijst naar een andere website. Deze melding is belangrijk voor u. Als u de activiteiten niet, niet helemaal of anders uitvoert dan in uw aanvraag en deze bijlage genoemd, dan kan de subsidie lager worden vastgesteld of komen te vervallen. Mogelijk moet u dan het hele subsidiebedrag aan ons terugbetalen! -
U zorgt voor een goede administratie
Bij een eventuele controle kunt u aantonen dat u de activiteit heeft uitgevoerd en de kosten heeft gemaakt. Dat kan bijvoorbeeld blijken uit bewaarde rekeningen, bonnen, een uren-administratie of andere gebruikelijke manieren om activiteiten, kosten of tijdsbesteding helder te maken. U bewaart deze minimaal 12 maanden na het einde van de subsidieperiode. - U stuurt ons uiterlijk op 31 maart 2028 een eindverslag
U gebruikt hiervoor het formulier Verzoek tot subsidievaststelling op regelen.overijssel.nl/formulierVerwijst naar een andere website. Uw eindverslag bestaat uit een inhoudelijk verslag waaruit blijkt dat de activiteiten, waarvoor de subsidie is verleend, zijn uitgevoerd en dat u zich gehouden heeft aan de subsidievoorwaarden.
U vult in het formulier de verantwoording van de kosten in. Uit die kostenverantwoording blijken de werkelijke kosten van de activiteiten waarvoor aan u subsidie is verleend en de werkelijke financiering daarvan. Bij een eventuele controle kunt u aantonen dat u deze kosten heeft gemaakt.
Als u aan de voorwaarden van de subsidie heeft voldaan ontvangt u 7,09% van de werkelijk gemaakte kosten waarvoor u subsidie kunt krijgen, met als maximum het verleende subsidiebedrag. -
U doet mee aan een evaluatieonderzoek van de provincie
Wij vinden het belangrijk om te bekijken of de subsidies die wij geven hebben bijgedragen aan wat u en wij daarmee willen bereiken. Daarom onderzoeken wij welke resultaten met de subsidie zijn behaald. U werkt mee aan dit onderzoek. - De Final investment decision voor uw grotere project
Het huidige project wat wij met deze subsidie stimuleren, is onderdeel van een groter geheel, met als einddoel een functionerende energiehub waarin een drijvend zonnepark, het windpark Almelo-Tubbergen-Twenterand, een waterstofproductiesysteem met een elektrolyser, een batterij en waterstofopslag en een (waterstof)tankstation en een laadplein voor personen- en vrachtverkeer samenkomen. Ondanks dat wij enkel een onderdeel subsidiëren is het geheel van belang voor de doelmatigheid van het project, de infrastructuur moet immers wel gebruikt worden. U bent nog in afwachting van de final investment decision op het grotere project. Als uit die beslissing komt dat het gehele project niet uitgevoerd gaat worden, is dat een grond om onze subsidie te verlagen of zelfs in te trekken.
De beoordeling van uw subsidieaanvraag
U ontvangt een deel van de subsidie zodat uw aanvraag voldoet aan de volgende regels
- de Algemene wet bestuursrecht (zie wetten.overheid.nl)Verwijst naar een andere website;
- de regels in de Algemene Subsidieverordening Overijssel 2005 en hoofdstuk 1 van het Uitvoeringsbesluit subsidies Overijssel 2022 (zie regelen.overijssel.nl/subsidies);
- de Algemene bepalingen en artikel 48 van de Algemene Groepsvrijstellingsverordening (AGVV) met nummer 651/2014 en publicatienummer L187/1. Dit kan omdat uw onderneming:
- a. niet in financiële moeilijkheden verkeert;
- b. nog ruimte heeft om financiële steun te krijgen (steunintensiteit);
- c. voor het indienen van deze aanvraag nog niet begonnen is met de gesubsidieerde activiteiten;
- d. geen subsidie terug hoeft te betalen met als reden dat er sprake is van niet-toegestane of onrechtmatige staatssteun;
en aan ons beleid en onze begroting van 2026.
Uw subsidie is toegestane staatssteun
De reden is dat de subsidie voldoet aan hoofdstuk 1 en artikel 48 van de Verordening (EU) nr. 651/2014 van de Europese Commissie van 17 juni 2014 (AGVV). De subsidie voldoet aan die regels uit de AGVV omdat:
- de in aanmerking komende kosten de totale investeringskosten zijn;
- de steun wordt beperkt tot het minimum dat noodzakelijk is om het project of de activiteit uit te voeren en overeenkomt met de financieringskloof.
De totale investering van overheden op (dit gedeelte van) uw project bestaat uit € 462.045,- oftewel 10,5% van de begrote kosten.
Dit project kent geen zelfstandig verdienmodel, waardoor de financieringskloof samenhangt met de totale investering voor dit project. Met een bijdrage van 10,5% beperken wij ons tot de financieringskloof en wordt deze niet overschreden.
Uw subsidie hebben wij als volgt berekend
De subsidie bedraagt 7,09% van de kosten uit uw begroting die voor subsidie in aanmerking komen, tot een bedrag van maximaal € 312.045,‑.
De kosten die voor een subsidie in aanmerking komen, zijn:
Activiteit: elektronische installatie (off site).
| Soort kosten | Kosten begroting | Subsidiabele kosten | Toelichting |
| Kosten derden | €4.401.000 | €4.401.000 | |
| Totaal | €4.401.000 | €4.401.000 |
De subsidie wordt nooit meer dan het maximaal verleende bedrag
Dat geldt bijvoorbeeld als de activiteiten waarvoor u subsidie ontvangt tijdens de uitvoering duurder worden dan vooraf berekend of wanneer zich wettelijke prijsstijgingen voordoen die van invloed zijn op de door u te maken kosten.
U kunt bezwaar maken als u het niet eens bent met ons besluit
Dat moet u doen binnen zes weken na de dag waarop deze brief is verzonden. Daarmee voorkomt u dat wij uw bezwaren niet meer mogen beoordelen. Op regelen.overijssel.nl/bezwaarVerwijst naar een andere website leest u hoe u bezwaar kunt maken.
Wij stellen het op prijs als u noemt dat u subsidie van ons heeft gekregen
U kunt een logo kiezen op overijssel.nl/logo als u wilt laten weten dat u subsidie van ons krijgt.
Tot slot: openbare informatie over uw subsidie
Wij publiceren de volledige naam van het bedrijf, plaatsnaam, projectnaam, verleend subsidiebedrag en het zaaknummer in het Openbaar subsidieregister op regelen.overijssel.nl/subsidiesVerwijst naar een andere website. Namen van personen worden niet genoemd.
Wij publiceren de volledige subsidiebeschikking op overijssel.nl/staatssteun. Dit doen wij omdat dit een algemene voorwaarde is van de Algemene Groepsvrijstellingsverordening (AGVV). En de subsidiebeschikking wordt ook gepubliceerd op de website van de Europese Commissie. Namen van personen worden niet genoemd.
Datum verzending: 15.07.2026