Lintjesregen: 219 onderscheidingen in Overijssel
Gepubliceerd op
In Overijssel zijn vanochtend, ter gelegenheid van de viering van Koningsdag, 219 onderscheidingen uitgereikt aan personen die zich bijzonder verdienstelijk hebben getoond voor de samenleving. Dat maakt Commissaris van de Koning Andries Heidema bekend.
Het is een bijzondere dag voor de Overijsselaars die een onderscheiding hebben ontvangen. Ik wil ze daarmee van harte feliciteren! Zij verdienen het om vandaag in het zonnetje gezet te worden voor de wijze waarop zij zich inzetten voor onze samenleving. Dit doen ze allemaal op hun eigen unieke manier en dat verdient waardering.
De Commissaris van de Koning heeft alle gedecoreerden een persoonlijke felicitatiebrief gestuurd.
De Lintjesregen vindt jaarlijks plaats op de laatste werkdag voor de verjaardag van Zijne Majesteit de Koning. Dit jaar is dat op woensdag 26 april 2023.
Onderscheidingen in Overijssel
In Overijssel zijn de volgende onderscheidingen uitgereikt:
- 181 personen zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
- 36 personen zijn benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
- 1 persoon is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de Zwaarden (actieve militair of reservist).
- 1 persoon is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.
Van de uitgereikte onderscheidingen gingen er 151 naar een man en 68 naar een vrouw.