N343 Rondweg Weerselo

De plannen voor een nieuwe rondweg om Weerselo zijn voorlopig uitgesteld. Dit komt door de landelijke stikstofregels. Toch blijft de provincie zich inzetten voor een veilig, leefbaar en goed bereikbaar dorp.

De rondweg is al jarenlang onderwerp van gesprek in Weerselo. In 2005 besloot de provincie Overijssel om een nieuwe weg om Weerselo aan te leggen. De rondweg moest het verkeer uit het dorp halen. Dat zou zorgen voor minder drukte in het centrum, meer veiligheid en leefbaarheid en een betere doorstroming op de N343. De provincie en gemeente hebben sinds die tijd gewerkt om het plan uitgevoerd te krijgen.

Aanleg nieuwe rondweg voorlopig uitgesteld

De aanleg kan voorlopig niet doorgaan omdat dit zou leiden tot te veel stikstofuitstoot in kwetsbare Natura 2000-gebieden. Door de landelijke stikstofregels ligt het project tijdelijk stil.

Voorlopige vervangende werkzaamheden

Ondanks het uitstel van de rondweg blijven de gemeente Dinkelland en provincie Overijssel werken aan de verkeersveiligheid in Weerselo. Daarom nemen zij maatregelen om het verkeer in het dorp veiliger, leefbaarder en overzichtelijker te maken:

  • De provincie past de Bisschopstraat aan (N343 tussen De Aanleg en de Weerselerveldweg).
  • De gemeente past de Legtenbergerstraat aan. Vanaf café De Troll tot aan het begin van de bebouwde kom.

Meedenken vanaf mei 2026

In september 2025 spraken gemeente en provincie met inwoners, ondernemers en belangenorganisaties over uitstel van de rondweg en het verbeteren van de verkeersveiligheid en leefbaarheid op de Legtenbergerstraat en Bisschopsstraat in Weerselo. Lees het verslag van deze gesprekstafels op Rondweg Weerselo | Gemeente DinkellandVerwijst naar een andere website.

De gemeente en provincie gebruiken alle ideeën en zorgen uit de gesprekken, om te onderzoeken welke maatregelen mogelijk zijn. Ze verwerken de resultaten in een conceptontwerp.

Het ontwerp koppelen we in mei 2026 terug. Hierop kunt u dan reageren. Zodra de precieze locatie en tijd bekend zijn, communiceren we dit.