logboek

Lees meer

Zoeken in de site
naar boven
 

Weblog Theo Rietkerk

Weblog Theo Rietkerk

8 november 2012
Aanpak leegstand kantorenmarkt nodig!
31 oktober 2011 om 12:01

Op woensdag 26 oktober heeft de voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER) Overijssel, de heer AlbertJan Peeters, het rapport "Leegstand van de kantorenmarkt" aan mij overhandigd. Zie foto hieronder. Het rapport is goed bruikbaar en komt op een goed moment. Vanaf 13.00 uur was er de vergadering van Provinciale Staten over oa de begroting. Veel thema's en moties raakten de regionale economie. Woensdag 2 november as. wordt de PS-vergadering vanaf 14.00 uur vervolgd en zullen er stemmingen zijn. 

Maandag 24 oktober heb ik naast de wekelijkse interne overleggen over economie en energie bestuurlijk overleg gehad met de wethouder EZ van Zwolle, Rene de Heer, over de regionale economie. Verder heb ik kennis gemaakt met de directeur van VNO/NCW Midden, de heer Werner Ludwig. 's Avonds was er het Laer-diner, een netwerk-ontmoetingsplek voor bedrijven, instellingen, maatschappelijke organisaties en overheden. Joop Munsterman hield hier een fascinerend verhaal over inspirerend leiderschap en de kracht van FC Twente.

Dinsdag 25 oktober heb ik de wekelijkse GS-vergadering gehad. Daarna heb ik bestuurlijk afstemmingsoverleg gehad over de gebiedsontwikkeling IJsseldelta-Zuid met gemeente Kampen en daarna met de gemeente Dronten, provincie Flevoland en het waterschap Zuiderzeeland.

Donderdag 27 oktober jl. heb ik bestuurlijk overleg gevoerd met Janneke Oude Aling, wethouder van Hengelo over het Warmtenet Hengelo. Daarna een interview gehad met Cobouw over de Overijsselse energie agenda. Vervolgens een gesprek gehad met een partner voor het aanleggen van breedband/glasvezel-netwerk in Overijssel. Voorts stand van zaken gesprek met de vz Raad van Commissarissen van de HerstructureringsMaatschappij Overijssel (HMO). Tenslotte aanwezig geweest bij de interessante lezing van Frank van Kalshoven "De economische crisis en de gevolgen voor Overijssel.

De voorzitter van de SER overhandigd mij het rapport.
Pastall Kamper verf- en lakfabriek geopend!
24 oktober 2011 om 14:29

Vrijdag 21 oktober jl. heb ik Pastall geopend, de Kamper verf- en lakfabriek. Deze ligt aangrenzend aan de grote herstructurering van Haatland: een landelijke topper, waar de overheid tussen de 15-20 mln Euro in heeft geinvesteerd. De provincie Overijssel zo'n 3 mln Euro.  Lees verder onderaan!

Maandag 17 oktober jl. heb ik bestuurlijk overleg gevoerd samen met de CvdK Ank Bijleveld in Twente met de burgermeesters en wethouders EZ van Enschede, Hengelo en Almelo. Het was een constructief overleg over de Rijksgebouwenlokaties en de positie van de Twentse steden daarin. 3 november as. overleggen we verder.

Dinsdag was ik gastheer bij de CDA-delegatie van de Tweede Kamer, PS-leden en raadsleden. Onderwerp van gesprek was de gebiedsontwikkeling IJsseldelta-Zuid.

Woensdag heb ik bestuurlijk overleg gehad met wethouder Ria Broeze van Wierden en was ik gastheer bij het werkbezoek van D66 Tweede Kamerlid Stientje van Veldhoven, die vergezeld werd door D66 statenleden en raadsleden uit Kampen, Dronten en Zwolle. Onderwerp van gesprek was de gebiedsontwikkeling IJsseldelta-Zuid.

Voorts heb ik donderdag en vrijdag vrij gehad.

 

 

Er is heel veel actie op Haatland in de omgeving van Pastall:

Ambachtsstraat. Aangrenzende eigendommen zijn door de gemeente gekocht. Straat wordt verbreed.  Doel: efficiëntere afwikkeling verkeer op Haatland . Bebouwing aan één zijde gesloopt; er komt nieuwbouw; dat proces is nu gaande; Kruispunt Ambachtsstraat/Energiestraat. Wordt aangepakt; ook voor goede verkeersafwikkeling. Haatlanderdijk, Dieselstraat en Nijverheidsstraat zijn inmiddels verbeterd; Kop Ambachtsstraat/Haatlanderdijk/Gildestraat wordt in samenwerking met Revitel BV herontwikkeld. De HMO (herstructureringsmaatschappij bedrijventerreinen Overijssel)  is ook betrokken bij de versterking van de herstructurering. Impact, nieuwbouw aan de Gildestraat is klaar. Betrokkenheid ondernemers is gegroeid. Vooral ook door de actieve communicatie tussen de Industriële Club (IC) en de gemeente Kampen.  

Plastall Verfcentrum                                                                                 Het perceel Energiestraat 5, grenst direct aan het revitaliseringgebied. Dat de markt door revitaliseringactiviteiten in beweging zou komen, blijkt bijvoorbeeld uit:

dit bedrijf Plastall Verfcentrum (verfraaiing van de gebouwen);Van Dijks Boekhuis; renovatie kantoren Schaepman; verhuizing van Den Uijl naar het gerenoveerde pand Energiestraat 7

Plastall Verfcentrum renoveert zonder financiële steun vanuit de revitalisering, maar lift zeker mee de positieve verandering van het bedrijventerrein. Verwachting is dat meerderen het voorbeeld van Plastall Verfcentrum zullen volgen.   

Verf, lijkt simpel produkt, maar daar komt veel bij kijken. In het uitvoeringsprogramma voor regionale economie zet ik in op high tech systemen en materialen, kunststoffen/chemie en energie. Bio based grondstoffen, milieuvriendelijk verven, technologische oplossingen voor (milieu)problemen; het krijgt steeds meer aandacht en er worden steeds meer toepassingen voor gevonden.  

Hiervoor nodig: overstijgende relaties tussen de verschillende sectoren en ketens. Nieuwe coatings en kunststoffen is een belangrijk onderwerp voor deze regio. Hier zit veel bedrijvigheid, kennis en know how op dit terrein. En innovatieve ondernemers.Pastall levert Wyzonol, afkomstig van Van Wijhe Verf uit Zwolle. (Marlies van Wijhe was in 2010 Zakenvrouw van Nederland)zie foto's van Suzanna Mateboer!  Een voorbeeldbedrijf voor innovatie in een traditionele industrie. Zo hoort dat. Elkaar in de regio versterken is belangrijk. U laat zien dat u elkaar weet te vinden. Ik ondersteun en stimuleer dit bijvoorbeeld via onder andere Kennispoort Zwolle eo en samenwerkingsprojecten waarbij bijvoorbeeld Van Wijhe, maar ook een bedrijf als DSM Resins bij betrokken is.        

 

            

Ondernemer Beert Klunder, Zakenvrouw 2010 Marlies van Wijhe, commercieel directeur Van Wijhe en ikzelf in de nieuwe hal van Pastall
Marlies van Wijhe, zakenvrouw 2010, haar commercieel manager en ikzelf in de geopende hal van Pastall.
Havenkwartier Deventer krijgt impuls!
17 oktober 2011 om 14:00

Samen met wethouder Marc-Jan Ahne heb vrijdag jl. ik het startschot gegeven voor de verdere herstructurering Havenkwartier Deventer. Een Gebiedsontwikkeling:  verbinden en versterken van werken / wonen / ondernemen / creatieve ontwikkeling / industrieel erfgoed / ruimtelijke kwaliteit. Dit bijzondere gebied zal veranderenen. Met een economische doorontwikkeling. Ondernemers - ook uit de creatieve sector - die van klein soms tot wat groter groeien. En dan weer verkassen naar een wat grotere/duurdere huisvesting. Economische perspectieven vanuit meerdere achtergronden. zie foto's van Auke Pluim. Havenkwartier moet een plek worden waar al die functies kans van slagen krijgen. Het gaat zorgen voor een locatie met aangename reuring en daarmee een aantrekkelijk woon-, werk en verblijfsklimaat. Goed voor bewoners en ondernemers.

Maandag 10 oktober was het laatste Ronde Tafelgesprek van de serie van 11. Het ging over de high-tech-materials en we mochten gebruik maken van de ruimte bij Koninklijke Ten Cate in Nijverdal.

Dinsdag hadden we de wekelijkse GS-vergadering en 's middags een bezoek aan het mooie bedrijf Thalens.

Woensdag 12 oktober waren er de verschillende statencommissies over onder andere de begroting 2012, de transitie van het IPO, het proces gebiedsontwikkeling vliegveld Twente eo etc.

Donderdag 13 oktober mocht ik het Georganiseerd Overleg voorzitten en had ik een kennismakingsgesprek met Commissaris Oost NV , de heer J. Schepers. 's Middags was ik gast bij de Burgemeestersdag in de Creatieve fabriek in Hengelo. Deze was erg geslaagd. 

Toespraakje bij de start Industrieweg/Havenkwartier Deventer
Wethouder Ahne en ik geven startschot voor de herstructurering havenkwartier Deventer.
Transitie Inter Provinciaal Overleg en Regionaal Economisch beleid
12 oktober 2011 om 10:29

Van 3 oktober tot en met 7 oktober zijn er weer vier Ronde Tafel Bijeenkomsten geweest. De thema's waren Landbouwinnovatie, Bio-energie, High Tech Systems en Kunststof. De Ronde Tafels geven input voor het formuleren van het Provinciaal Economisch Beleid.

Verder was ik aanwezig bij het IPO-congres 2011 in Haarlem, Noord-Holland. Het thema was "Provincies aan zet". De sociale avond was gezellig. De nazit met de Brabanders was ook leuk. In de bestuursvergadering van het IPO-bestuur ben ik gekozen als vice-voorzitter en als voorzitter van 1 van de 4 adviescommissies: regionale economie en energie. Daarnaast is CvdK Overijssel als adviseur van het IPO-bestuur benoemd met de portefeuille uitvoeren bestuursakkoord.

Ronde Tafels Regionaal Economisch Beleid lopen goed!
3 oktober 2011 om 11:56

Afgelopen week stonden de Ronde Tafels Regionaal Economisch Beleid centraal in mijn agenda. De provincie Overijssel organiseert 11 Ronde Tafels over verschillende thema's/sectoren van bedrijvigheid. De Ronde Tafel Health, Onderwijs/Arbeidsmarkt en toerisme/festivals/evenementen (Twente) zijn al eerder geweest. Afgelopen week was ik aanwezig bij de Ronde Tafels: 1. bestuurders Economie en Energie uit Twente, 2. de bestuurders Economie en Energie uit West-Overijssel en 3. de Ronde Tafel toerisme/festivals/evenementen (West-Overijssel.

Verder ben ik woensdagavond 28 september aanwezig geweest bij de Kerngroep Innovatiebeleid Twente/de Innovatiesprong. Interessante bijeenkomst met vertegenwoordigers uit bedrijfsleven, kennisinstellingen en overheden.

Maandag 26 september mocht ik ruim 100 aanwezigen toespreken bij een bijeenkomst georganiseerd door woningbouwcorperatie Viverion in de Hof van Twente. Hier was de start (de eerste 2) van 50 Energieneutrale woningen in Twente.

Dinsdag 27 september hadden we vergadering van het college van GS. Aansluitend voerden we overleg met de gemeenten Oldenzaal, Tubbergen, Haaksbergen, Losser en Dinkelland. Daarmee heeft ons college van GS kennis gemaakt met alle college's van B&W van Overijssel.

Op 28 september heb ik het bestuurlijk overleg met de bestuurders van BioEnergieOost-Nederland (BION). Voor Overijssel is biomassa de belangrijkste pijler om hernieuwbare energie te maken. Vervolgens heb ik de Stuurgroep Groen Gas Hub Salland voorgezeten.

Donderdag 29 september heb overleg gevoerd met de directie en de Vz van de Raad van Commissarissen van Oost NV. Bij de uitvoering van het Regionaal Economisch Beleid is Oost NV een belangrijke speler!

Vrijdag 23 september heb ik samen met betrokken bestuurders uit Zwolle, Eric Dannenberg, Kampen, Gerritjan Veldhoen en Zwartewaterland, Dik Visserman de Groene en Blauwe Diensten in de IJsseldelta+ een impuls gegeven via de oprichting van de Stichting GBD IJsseldelta+.

 

Samen met de betrokken wethouders uit Zwolle, Kampen en Zwartewaterland en de Voorzitter van de Stichting GBD IJsseldelta+
Onder toeziend oog van Tjabbe onderteken ik voor Overijssel de GBD.
Alle hadtekeningen bij elkaar!
naar boven 

Gerelateerde informatie

Zoeken binnen de weblogs

Zoeken binnen de weblog

Archief weblog

Bijdragen uit het archief
naar boven
naar boven