
Zaterdag 7 juli vindt in de Creatieve Fabriek in Hengelo van 11 tot 18 uur Eigen Kracht 2012 plaats, een groot event voor en door Overijsselse jongeren. Jongeren uit Overijssel kunnen zich op allerlei vlakken laten inspireren door andere jongeren uit de provincie en door bekende Nederlanders.
Zaterdag 7 juli aanstaande vindt in de Creatieve Fabriek in Hengelo van 11 tot 18 uur Eigen Kracht 2012 plaats, een groot event voor en door Overijsselse jongeren. Jongeren uit Overijssel kunnen zich op allerlei vlakken laten inspireren door andere jongeren uit de provincie en door bekende Nederlanders.
Op het open podium laten aanstormende Overijsselse talenten zien wat hun kracht is en waar zij kracht uit halen. Van singer-songwriters, R&B en folk tot hiphop, het is er allemaal!
Kom kijken naar stop-motion filmpjes die negen Overijssels sportclubs maakten van hun meest sportieve moment. En geniet van de muziektheatervoorstelling Across the Universe, die speciaal voor het event is gemaakt door de winnaars van de Eigen Kracht Scholentour.
Acht jongeren uit Overijssel geven de speech van hun leven. Luister naar de inspirerende verhalen en stem op jouw favoriet! En laat je verrassen door de succes stories van zes bekende Nederlanders die iets met Overijssel hebben: Ymke Wieringa, Zarayda Groenhart, Typhoon, Tinkebell, Erwin Nyhoff en Bas Nijhuis. Willem Alkema vraagt hen het hemd van het lijf over hoe het er aan toe gaat achter de schermen.
Liever zelf iets doen? Doe mee aan de game battle en word hét gametalent van Overijssel. Of test je technische vaardigheden en bouw je eigen robot bij Spider Force. Leef je uit tijdens de dansworkshop van Anthony Benjamin van So you think you can dance opeen hiphopchoreografie!
Kies je favoriete foto uit de serie van 300 portretten die door leerlingen van het speciaal onderwijs zijn gemaakt onder begeleiding van professioneel fotografe Sterre Delamarre. En volg Eddy Zoëy, die met een cameraploeg van Film Atelier Twente een reportage maakt van het hele festival.
Aan het eind van de dag maakt gedeputeerde Bert Boerman de prijswinnaars van de fotowedstrijd, de stop-motion filmpjes en de speech van je leven bekend . De dag wordt afgesloten met een optreden van Typhoon.
Het EK 2012 is een initiatief van de provincie Overijssel en wordt georganiseerd door Niek van der Sprong Producties in samenwerking met The Young Ones en de Muzerie. Met dit evenement wil de provincie jongeren en hun ouders bewust maken van hun eigen kracht en de mogelijkheden die ze hebben.
Kijk voor meer informatie op jijenoverijssel of bekijk het programma